HomeO firmie

O firmie

 

Firma NICOL jest młodym, niedawno powstałym przedsiębiorstwem w branży poligraficzno-reklamowej. Poprzez zaistniałe przeobrażenia przejęła tradycje, umiejętności oraz ponad 20. letnie doświadczenie po innej drukarni. Siedzibą firmy NICOL jest NOWE n/Wisłą, ale Zakład Produkcyjny i Studio Reklamy FA mieści się w Bydgoszczy.

Drukujemy w technice offsetowej i sitowej. Dysponujemy własną introligatornią. W pracy wykorzystujemy laminowanie na gorąco, tłoczenie suche i gorące (hot-print), lakierowanie całopowierzchniowe i miejscowe UV. Staramy się wprowadzać nowe technologie, które rozszerzają nasze możliwości w oferowaniu usług. Powiększyliśmy ten zakres o grawerowanie laserowe na przedmiotach z materiałów o niezbyt twardej strukturze np. drewno, ebonit, niektóre metale itp. Możemy wiązką laserową wycinać przedmioty w litej tekturze, folii, tworzywie sztucznym nawet pojedyncze egzemplarze bez potrzeby stosowania wykrojników. Obniża to koszty produkcji a więc jest dodatkową zaletą.

Nowością jest również druk cyfrowy UV na przedmiotach płaskich mieszczących się w wymiarach od 61 cm szerokości i długości do 180 cm oraz co w tym przypadku jest novum to ich wysokości do 8 cm. Przedmiot może być z papieru, ale też i szkła, metalu, drewna, tworzywa sztucznego jednak z zachowaniem parametrów 61×180×8 cm. Ważny jest również fakt, iż to druk CMYK-owy z możliwością „położenia” go na podłożu o innym kolorze niż biel (biały jako 5-ty dodatkowy kolor drukowany osobno). Wszystko jest utwardzone UV. Stosując też tradycyjne techniki druku, chcąc sprostać wymaganiom klienta wykonujemy różne materiały biurowe oraz materiały promocyjne i reklamowe tj. foldery, prezentery, stojaki reklamowe, segregatory, teczki firmowe, kalendarze, plakaty a także opakowania kartonowe.

Naszym sztandarowym produktem są torby reklamowe z papieru w różnych wersjach wykonania i wielkościach nakładów.

Mając dobrze wyposażone w najnowszy sprzęt studio grafiki komputerowej możemy sami tworzyć projekty graficzne wykorzystując umiejętności naszych grafików.

torbyTorby papierowe reklamowe z nadrukiem – Drukarnia NICOL

Czytaj dalej...